SYNAPSA HATE AWARENESS

Hate Awareness

Gatunek: deathcore, modern metal, metalcore, death metal

  1. Intro – 02:15

  2. Bleed Inside – 03:55

  3. The Humanity Fall – 03:34

  4. Deceive Me – 03:48

  5. Hate Awareness – 04:10

  6. Immersed In Pain – 03:47

  7. Across The Void – 05:01

  8. Outro – 02:10

słowa/lyrics – Ernest Swora

muzyka/music – Ernest Swora & Mateusz Wiktorowski 

Nagrania/records  – Ernest Swora (vocals, guitar), Mateusz Wiktorowski (guitar), Lubomyr Orishyn (bass guitar), Artur Raszewski (drums), Jacek Patacz (synths)

Copyright by SYNAPSA 2022/2023/2024

Recorded by Daniel Witczak, Krzysztof Małagowski (Aurora Studio – vocals, drums and bass tracking), Filip Mieszkalski (GoMental – guitars tracking), Ernest Swora, Mateusz Wiktorowski

Mix and master by Daniel Witczak

 

 

 

ARTUR GOTZ-LITNIA PIWNIC 1944

Litania piwnic 1944” to album zupełnie inny od tych, które do tej pory nagrałem. Poruszałem się wcześniej na granicy satyry, kabaretu i vintage-popu. W tym przypadku skupiłem się w większości na poezji, poprzez którą próbuję opowiedzieć o Powstaniu Warszawskim w 80 lat później.
Warszawa zawsze mnie fascynowała. Przyjeżdżałem tu od czasów, kiedy byłem nastolatkiem, a dwa lata po studiach w szkole teatralnej we Wrocławiu zamieszkałem w stolicy i pracowałem w tutejszych teatrach. Wtedy rozpocząłem dokładnie poznawać miasto.
W 2009 r. trafiłem do obsady spektaklu „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego, w reżyserii Jerzego Bielunasa, w Teatrze Kamienica. Wtedy twórca tego niezwykłego miejsca, czyli Emilian Kamiński, zaszczepił we mnie miłość do Warszawy.
Nikt wcześniej z takim przejęciem nie opowiadał mi o warszawskich powstaniach, czyli o Powstaniu w Getcie Warszawskim w 1943 roku i o Powstaniu Warszawskim 1944 roku. To dzięki Emilianowi poznałem powstańców i ludność cywilną stolicy. To fascynujące, a jednocześnie bardzo smutne, że tamtej Warszawy już nie ma.
Spektakl w Kamienicy był przełomem w moim zawodowym życiu. Od tamtego czasu, czyli od piętnastu lat, myślałem o swoim projekcie na temat Powstania Warszawskiego i zacząłem gromadzić materiały i piosenki.

Moja płyta przypomina o wielkiej euforii na początku sierpnia, ale jednocześnie nie pomija tragedii, z którą musiała zmierzyć się ludność cywilna Warszawy. Wykorzystane zostały opisy nalotów samolotów i spadania bomb oraz makabryczne obrazy ukrywania się ludności w piwnicach, aż po dzień kapitulacji, czyli 2. października.

Aby opowiedzieć o tych 63 dniach napisałem muzykę do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Borowskiego, Tadeusza Gajcego, Józefa „Ziutka” Szczepańskiego, Michała Zabłockiego i do mojego tekstu. Na płycie znajdują się również dwie kompozycje Zygmunta Koniecznego, z którym rozpocząłem współpracę w Piwnicy pod Baranami. Jest to m.in. wyjątkowa kompilacja wierszy Czesława Miłosza i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, z którym współpracowałem podczas realizacji „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego”, a także oryginalna pieśń z czasów Powstania, czyli „Pałacyk Michla” Ziutka Szczepańskiego. Ciekawostką jest utwór Grzegorza Tomczaka „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, który jest ponadczasowy, okrutnie prawdziwy i wyciska łzy z oczu, szczególnie gdy śpiewałem go poza granicami kraju. W warstwie muzycznej wykorzystałem współczesne aranżacje.
To kolejny album, który powstał dzięki akcji crowdfundingowej. Tym razem na portalu „wspieram.to”.

Życzę, aby udało się Państwu przeżyć chwilę zadumy i refleksji podczas słuchania tej płyty. Gloria victis!”

HURT-HURT

Hurt jest zespołem piosenek eklektycznych.
Hurt jest jedną z najważniejszych formacji funkcjonujących na polskim rynku muzycznym.
Hurt liderem jest Maciek Kurowicki, autor charakterystycznych  tekstów i wokalista operujący głosem o niepowtarzalnej barwie.
Hurt jest koncertową bombą atomową w nieustannej trasie.
Hurt gra setki koncertów w klubach mieszczących od 50 do 1500 osób, na festiwalach od Offu do Przystanku Woodstock i wszędzie spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.
Hurt od lat współpracuje z żądnymi nowego artystami.
Igor Boxx, Czesław Mozil, Agim Dzeljilji, Marcin Bors,  to tylko niektóre nazwiska towarzyszy muzycznej podróży zespołu.
Hurt album wyprodukował Agim Dzeljilji lider formacji Oszibarack.
Hurt to tytuł najnowszej (szóstej) studyjnej płyty zespołu Hurt.
Hurt to dziesięć prawdziwych, wielobarwnych piosenek. Piosenek osobistych, dadaistyczny melancholijnych.

Hurt nagrany został w systemie analogowym w Łódzkim studiu Tonn a zmiksowany w SIR BRICK GECON we Wrocławiu.
Hurt poddany został procesowi masteringu przez Toma Mayera w studiu Master Servant w Hamburgu.