NA PŁYCIE

1. Machina
2. Śmierć frajerom
3. Urodziny
4. Lili
5. Numer dwa
6. 78
7. Dla potłuczonych
8. Ludzie i miejsca
9. Daleko od OK
10. Nożownicza
11. Z tak pięknych nazw
12. Mur

Zespół Instytut to przede wszystkim śpiewane po polsku, inteligentne, zadziorne i poetyckie teksty oraz melodyjność, której zdecydowanie brakuje na rodzimym rynku muzycznym.
Grupa powstała pod koniec 2006 roku we Wroclawiu.

Pierwsze nagrania zespołu zostały zarejestrowane w lutym 2007 roku, szybko zyskały uznanie fanów portalu Megatotal.pl, którzy sfinansowali zespołowi nagranie kolejnej epki „Niewidzialne Ściany Dźwięków”. Premiera miała miejsce w dniu występu Instytutu na KFPP Opole 2009. W tym samym roku grupa wystąpiła również na scenie Młodych Talentów festiwalu w Jarocnie. Rok wcześniej, Instytut zwyciężył w dolnośląskich eliminacjach festiwalu FAMA.

Przez lata skład zespołu ulegał przeobrażeniom, obecnie tworzą go: Wojciech Adasik (wokal, gitary, instrumenty klawiszowe), Piotr Iwaszko (gitara basowa), Dawid Pępkowski (gitary, wokal), Witold Hrycyk (perkusja, instrumenty klawiszowe).

Płyta „Ludzie i miejsca” (premiera 28.05.2012) to długogrający debiut Wrocławian. Jej zawartość to, najkrócej mówiąc, energetyczny rock z inteligentnymi, zadziornymi tekstami. Alternatywa nie pozbawiona efektownych melodii. Rockowy żywioł ujęty w zgrabne, piosenkowe ramy. Gitarowa ofensywa pod ramię z delikatnymi balladami. A kilka utworów z płyty, jak „Machina”, Śmierć frajerom” czy „Lili” z pewnością na dłużej zagoszczą w na antenach rozgłośni radiowych.

LUDZIE I MIEJSCA

SKU: LUNCD278