ARTUR GOTZ -TY ŻYJĄCY

Piosenka „Ty, żyjący” to drugi singiel, który promuje szóstą płytę Artura Gotza „Litania piwnic 1944”. Album został przygotowany z okazji 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.Utwór jest kompilacją wierszy Czesława Miłosza i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z muzyką Zygmunta Koniecznego, z którym Gotz rozpoczął współpracę w Piwnicy pod Baranami. 

Od artysty:

„To absolutnie jeden z ważniejszych utworów na tej płycie. Teksty, które nakładają się na siebie są pewnego rodzaju dialogiem Miłosza z Baczyńskim, a do tego niezwykła muzyka Zygmunta Koniecznego. Bardzo chciałem ten utwór nagrać właśnie w takiej formie – surowej, a jednocześnie z dodatkami elektroniki i megafonów. To inna odsłona Powstania – już nie taka radosna jak w „Pałacyku Michla”, który także znajduje się na płycie jako jedyna oryginalna piosenka powstańcza. 

Do utworu powstał teledysk, który powstał dzięki współpracy z Filmoteką Narodową. Zawiera autentyczne nagrania z czasów Powstania, które naprawdę są wstrząsające i dodają dodatkowego tragizmu.”

Piosenka zaprezentowana zostanie również podczas koncertów, które będą promowały album. Jeden z nich odbędzie się przed Izbą Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy na warszawskiej Woli w dniu 3 sierpnia. 

Artur Gotz – wokalista (6 płyt, ponad 750 koncertów w Polsce, Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie), aktor scen Warszawy, tytułowy bohater powieści „Idol” Marty Fox, laureat nagrody „Wokalista Roku 2016”.

Patronat medialny nad płytą objęły cztery rozgłośnie Polskiego Radia: Radio Łódź, Radio Poznań, Radio Lublin, Radio Białystok.

Partnerami projektu są m.in. Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, Polish Community Council of Victoria w Australii i STOART. 

Wydawcą albumu jest Luna Music.

Oficjalna strona artysty: www.arturgotz.pl