NA PŁYCIE

1. Dwie szklaneczki wina (J. Abratowski A. Osiecka)
2. Powiedz coś miłego (J. Wasowski K. Winkler)
3. Wakacje z deszczem (H. Skalska K. Szemioth)
4. Chciałabym być słońcem (T. Nalepa B. Loebl)
5. Ja tonę (T. Kordeusz T. Kondeusz)
6. Nie przechodź obok mnie (T. Nalepa B. Loebl)
7. Dawne, zabawne (W. Nahorny A. Osiecka )
8. Twoje włosy (K. Knitel A. Wojciechowski)
9. Kasztany (K.Korepta K.Wodnicka)
10. Kiedy mnie już nie będzie (S. Krajewski A. Osiecka)

„PASTELOWA” to muzyczny projekt aktorki i piosenkarki Jadwigi Kuty.

Do nagrania płyty zmotywowały Jadwigę Kutę reakcje i namowy publiczności sceny Teatru Naszego, założonego przez samą atrystkę. Teatr Nasz jest bodajże pierwszą w Polsce prywatną i całkowicie niezależną finansowo scenę teatralną z siedzibą w Michałowicach (Karkonosze). Artyści Teatru Naszego mają na swoim koncie 33 premiery, ponad 4000 tysiące zagranych przedstawień i wierną publiczność, która w każdy czwartkowy wieczór, od ponad 25 lat szczelnie wypełnia michałowicką widownię.

Album „Pastelowa” to wyraz szacunku dla ogromnej rzeszy ludzi, którzy odwiedzają progi Teatru Naszego i zostawiają tam kawałek siebie.

Oto co charakterze „Pastelowej” mówi sama artystka:

„To babska płyta – do słuchania w samochodzie, pomiędzy jednym, drugim, a trzecim miejscem pracy. To płyta – chwila, na identyfikację zdarzeń w kobiecych światach – nie tak bardzo przecież od siebie różnych. To jest właśnie zadziwiające, że tak jesteśmy do siebie podobne (…). Decydując się na taki repertuar, chciałam ukazać to, co we mnie delikatne, kobiece, niespodziewane, wrażliwsze niż do tej pory. Jestem aktorką „wygraną” i nie jest to krzyk zawodowy, tylko wielka przyjemność.”

Pastelowa

SKU: LUNCD168