NA PŁYCIE

Płyta zawierająca utwór „Podwodny Wroclove”
Na blisko 70 minut muzyki składa 11 utworów, które mają ułożyć się w jedną opowieść. Opowieść o walce dwóch światów jakie ścierają się w 30 letniej Everywoman.
Ta płyta to spektakl o oczyszczeniu, o poszukiwaniu źródeł. Wykorzystywane miejscami instrumentarium (kamienie, woda) materializuje się w ambientalnym charakterze aury dźwięków. Częściej jednak magnetyczność muzyki osiągana jest za pośrednictwem tradycyjnych instrumentów. W miarę trwania płyty jaźń słuchacza zaczyna równie naturalnie percepować dźwięki wydobywane grą na kongach jak i na wiadrze…
Tak o płycie mówi śpiewająca na niej wokalistka Bogna Wożniak:
„Utwory ocierają się o jazz, pop, etno, mamy bardzo ciekawe instrumentarium, gramy na 23 instrumentach. Każdy z chłopców jest obłożony sprzętem, czasem grają tak jakby było co najmniej sześciu muzyków […] Mówienie o duchowości jest trudne, bo ludzie myślą, że to mowa o majakach, kompletnych odjazdach. Dla mnie duchowością jest także odnalezienie dzikiej, organicznej kobiety w sobie, której bliska jest ziemia, bębny, korzenie, próbującej dojść do wilczycy w głębi siebie. […] Era Wodnika –, kobieta wędrująca – Everywoman idąca przez krainy w sobie, spotykająca różne zdarzenia ze świata zewnętrznego. To jak one na nią wpływają, do jakich wyborów ona dochodzi to opowiadany poprzez moją wrażliwość proces.

ERA WODNIKA

SKU: LUNCD132