NA PŁYCIE

1. Milionerzy
2. Tobiasz
3. Obecny narzeczony
4. Alergik
5. Duch, dusza i ciało
6. Pod Gadającym Kotem
7. Albert
8. Nienasycony
9. Chemik
10. Ty tam, tu ja
11. Nawrócony
12. Myśli i czyny
13. Mężczyzna prawie idealny
 
Bonus Track:
14. Chemik – wersja radiowa

ARTUR GOTZ „MĘŻCZYZNA PRAWIE IDEALNY” (edycja deluxe)
Reedycja drugiej płyty Artura Gotza z piosenkami Agnieszki Chrzanowskiej, w wersji deluxe, z niepublikowanym utworem „Jestem na tak”, wydana z okazji jubileuszowego 500. koncertu artysty.
Album „Mężczyzna prawie idealny” zawiera 13 premierowych utworów, które koncentrują się na psychofizycznej kondycji mężczyzny XXI wieku. Każda piosenka to opowieść o mężczyźnie, którego autorka poznała osobiście. Bohaterami utworów stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej.
Z czym musi zmagać się mężczyzna nienasycony i jak radzi sobie z pożądaniem do żony bliźniego, czego jest w stanie dopuścić się nadgorliwy teść, jakimi zaletami obdarzony jest mężczyzna nawrócony, jak na męską psychikę wpływa podział na ducha, duszę i ciało, na co mężczyźni miewają alergię i dlaczego piją alkohol, a na koniec: co postanawia mężczyzna, który chce być idealny – oto pytania, na które znajdziemy odpowiedzi niepozbawione, rzecz jasna, dużej dawki humoru. Autorka podkreśla, że jej celem nie był atak na mężczyzn – wręcz przeciwnie – jej zamiarem było wzięcie ich w obronę poprzez ośmieszenie stereotypów, które od wieków są przyczyną problemów w komunikacji i w porozumieniu płci.
Z dużym przymrużeniem oka została potraktowana także warstwa muzyczna, w której doskonale współgrają ze sobą nowe brzmienia, elementy popu, piosenki kabaretowej i swingu.
Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox, wydał trzy płyty („Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”), zagrał 500 koncertów w całej Polsce, a także w Europie, USA, Australii i Nowej Zelandii.

MĘŻCZYZNA PRAWIE IDEALNY

SKU: LUNCD448