20/05 Premiera płyty-„THANKS JIMI SYMPHONIC”​

Leszek Cichoński napisał „Thanks Jimi” w 2000 roku. Instrumentalna wersja ukazała się na płycie „Thanks Jimi – A Tribute To Jimi Hendrix”, która w 2001 roku została wybrana gitarową i bluesową płytą roku przez czytelników magazynów „Gitara i Bas” oraz „Twój Blues” .
Świetnie zaśpiewaną przez Sebastiana Riedla wersję wokalną można znaleźć na krążku „Hey Jimi – Polskie Gitary Grają Hendrixa” nominowanym do nagrody  Fryderyków
 2008.
Wersja symfoniczna utworu „Thanks Jimi” została zarejestrowana w sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Płyta z nagraniem całego koncertu „Thanks Jimi Symphonic” ma PREMIERĘ 20 maja  i ma być symbolicznym podziękowaniem dla Hendrixa –  w tym roku mija bowiem 50 lat od jego śmierci. Angielski tekst do utworu napisał znakomity amerykański gitarzysta Greg Koch razem z Malfordem Milliganem – wokalistą STORYVILLE,  współpracującym z sekcją Stevie Ray Vaughana DOUBLE TROUBLE. Malford Milligan zaśpiewał ten nowy tekst brawurowo w czasie koncertu z orkiestrą symfoniczną NFM. 

Singiel „Thanks Jimi” w wersji radio edit oddaje atmosferę tego niezwykłego koncertu.  Utwór jest oficjalnym hymnem Gitarowego Rekordu Guinnessa, który odbywa się co roku 1 maja  we Wrocławiu w hołdzie dla Jimiego Hendrixa.

proj okładki : Andrzej Pągowski