NA PŁYCIE

1. Moja muzyka to mój styl
2. Chodzi o to by…
3. Czereśnie – Cherry Jack
4. Krzesła
5. Do Ciebie mówić
6. Ciebieczekanie
7. Wino – nie na temat
8. Tak ma być inaczej nie będzie
9. Dobra siła
10. Regular Music
11. Dreaming
12. Wojna na niby
13. Wino (latino-dancehall version)

TAK MA BYĆ – NATANAEL

natanael
Numer Katalogowy: LUNCD220
Kategorie: , REGGAE, 

Natanael jest zdobywcą Grand Prix III edycji międzynarodowego konkursu Vena Music Festiwal. Jury z całego świata z ponad tysiąca zgłoszonych zespołów do finału zakwalifikowało tylko szesnaście. W ostatniej części festiwalu swoje głosy oddawali internauci, głosując na ulubioną i najlepszą piosenkę. Wybór padł na utwór Natanaela „Czereśnie” – właśnie on jest pierwszym singlem promującym album.

Zwarta i sugestywna forma wypowiedzi literackiej oraz balansowanie formą dookreślają wypracowany na przestrzeni lat styl muzyczny Natanaela. Twórcom na krążku „Tak ma być!” udało się zachować charakter i dynamikę, która towarzyszy występom na żywo.

Historia zespołu
Natanael powstał w 1991 r. w Częstochowie, dzięki inicjatywie Konrada Włodarza. Od 2006 roku rozpoczął się najważniejszy etap działalności grupy. Duet Konrad Włodarz i Anna Ruttar zapoczątkował prace w studio, czego efektem był kluczowy dla dalszego funkcjonowania zespołu utwór – „Czereśnie”. W grudniu 2006 roku ukazała się płyta Natanaela – „Black Jack Project” – wydawnictwo niekonwencjonalne, koncepcyjne, w całości on-line. We wrześniu 2008 roku zespół rozpoczął prace nad kolejną płytą długogrającą (pierwszą w nowym składzie). W tych okolicznościach został nagrany album „Tak ma być!”.