NA PŁYCIE DVD

1. W głębokim dole
2. Możesz uciekać
3. Comic Strip
4. Wołanie Eurydyki
5. Płaski kraj
6. Widzisz, mała
7. Znak równośc
8. Przekleństwo Millhaven
9. La Mamma
10. Tłum
11. Jenny Piratka
12. Goryle
13. Polowanie na wilki
14. Sarajewo
15. Mistrz wojennych gier
16. Pejzaż bez ciebie
17. Każdy o tym wie

Siedemnaście utworów z Kanonu Piosenki Aktorskiej, doskonale znanych z książek, płyt (i kaset magnetofonowych!), z kina, z telewizji, z teatru. Każdy z nich to osobny artystyczny świat, który przez lata stał się cząstką festiwalowej krainy wspomnień i wyobraźni.
„Pejzaż bez ciebie” Przybory i „Przekleństwo Millhaven” Cave’a; „Jenny Piratka” Brechta-Weilla i „Wołanie Eurydyki” Kofty; „Polowanie na wilki” Wysockiego i „Tłum”, śpiewany przez Edith Piaf – między innymi te piosenki usłyszymy je w doskonałych interpretacjach gwiazd polskiej sceny.
Ale czy to będzie tylko „the best of”, reminiscencja niezapomnianych koncertów, może rewizja artystycznych fenomenów, które kiedyś zachwyciły – tylko (i aż) gala gal czterdziestolecia? Finis coronat opus, „Koniec” wieńczy dzieło? Znaliśmy, to posłuchaliśmy, a więc – zadowoleni – możemy rozejść się do domów?
Przecież nie u Kościelniaka… Reżyser proponuje nam inny klucz interpretacyjny. Mówi o inspiracji książkami izraelskiego historyka i myśliciela, Yuvala Noah Harariego. Jego „Sapiens”, historia naszego gatunku od epoki jaskiniowej po czasy inżynierii genetycznej, opowiada o tym, jak człowiek chce dorównać swoim wyobrażeniom o bogach, nie wiedząc, dokąd w istocie zmierza. Światowy bestseller, których natchnął także Ridleya Scotta, staje się kanwą rozważań o końcu. Końcu świata, jaki znamy – więc może także naszej cywilizacji, gatunku…
Ale koniec może okazać się przesileniem, początkiem nowej drogi. Także w kontekście jubileuszu PPA. Przy tej nadziei chciejmy pozostać, odczytując znane piosenki jako nowe opowieści o nas samych – o ludziach. Zapraszamy na „Koniec” – najważniejszy punkt programu, kumulację talentów, emocje podkreślone potrójną linią i kolorem.

Reż. Wojciech Kościelniak.
Scenariusz i reżyseria: Wojciech Kościelniak, kierownictwo muzyczne: Adam Skrzypek, aranżacje: Mariusz Obijalski, scenografia, wizualizacje: Damian Styrna, Eliasz Styrna, kostiumy: Bożena Ślaga, choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk, reżyseria światła: Tadeusz Trylski, przygotowanie wokalne: Magdalena Śniadecka, asystent reżysera: Marta Parzychowska
Występują: Aleksandra Adamska, Ewelina Adamska-Porczyk, Maja Gadzińska, Beata Fudalej, Barbara Melzer, Natalia Sikora, Justyna Szafran, Olga Szomańska, Justyna Woźniak, Jacek Braciak, Arkadiusz Brykalski, Artur Caturian, Radosław Krzyżowski, Mariusz Lubomski, Bartosz Porczyk, Modest Ruciński, Tomasz Steciuk, Tomasz Wysocki.
Tancerze: Maria Bijak, Barbara Olech, Piotr Małecki, Krzysztof Tyszko
zespół pod dyrekcją Mariusza Obijalskiego.
Produkcja PPA: Renata Majewska.

KONIEC

40 PPA koniec
Numer Katalogowy: LUNDVD451
Kategorie: , Adult Contemporary
Tagi: Piosenka Aktorska, Musical