NA PŁYCIE

1. Olbrzymi błąd 2. Przepis na udany księżyc 3. Szanta bosmana wielorybowi znana 4. Tajemnicza sprawa zaginięcia cienia 5. Placem zabaw cały świat 6. Olbrzymi błąd (karaoke) 7. Przepis na udany księżyc (karaoke) 8. Szanta bosmana wielorybowi znana (karaoke) 9. Tajemnicza sprawa zaginięcia cienia (karaoke) 10. Placem zabaw cały świat (karaoke)

NASZA MAMA CZARODZIEJKA

Numer Katalogowy: LUNCD246
Kategorie: , Rock
Tagi: ,

Mama z bajek Joanny Papuzińskiej naprawdę jest czarodziejką: umie
naprawić księżyc, któremu odłamał się rożek, zmniejszyć wielkoluda albo wyprać burzowe chmury. Ale takie są przecież wszystkie mamy. Potrafią zmieniać w magię zupełnie zwyczajne rzeczy i zdarzenia.
Capitol przygotowuje muzyczną bajkę dla dzieci „Nasza mama czarodziejka” – opartą o książkę Joanny Papuzińskiej, będącą lekturą w szkole podstawowej.
Adaptacja adresowana jest – podobnie jak literacki pierwowzór – głównie do dzieci, ale przedstawienie jest oczywiście familijne. Mali widzowie będą angażowani w akcję przedstawienia, także do wspólnego śpiewania.
Libretto i piosenki napisane są żywym, dzisiejszym językiem. Autorka scenariusza (i reżyserka spektaklu) Agnieszka Oryńska-Lesicka uwspółcześnia nieco realia z lat 70. XX wieku. Stąd w przedstawieniu pojawia się temat zabaw przy komputerze czy na smartfonie, ale nie tylko – uważny czytelnik książek Papuzińskiej zauważy, że tytułowymi czarodziejami w Capitolu jest oboje rodziców; nieobecny, wiecznie przebywający w delegacji tato sprzed 40 lat staje się tutaj tatą współczesnym, obecnym i uczestniczącym w zabawach z dziećmi.
To pewnie nie jest wielkie odkrycie, ale czasem – może zwłaszcza przed świętami? – warto przypomnieć sobie, że najważniejszy jest wspólnie spędzany czas. I że bez wyobraźni, dzięki której każdy może stać się czarodziejem i zmieniać świat wokół siebie, życie (oraz teatr) byłyby okropnie nudne.