NA PŁYCIE

1. Intro
2. Dwie kobiety
3. Walenie za ścianą
4. Bom Bom
5. Prince
6. Chcę do Ciebie
7. Jak na karuzeli
8. Fever
9. People
10. Słowacki
11. Summertime
12. Didgeridoo
13. Siwa dolina
14. Cover mey (bonus track)

Etno Funky Show to muzyczny projekt Sambora Dudzińskiego, wszechstronnego muzyka-mulitinstrumentalisty, wokalisty, kompozytora i performera. Jednym z muzycznych pomysłów Sambora ostatnich lat było stworzenie projektu, w którym panuje swoboda grania, bez narzucanych form, wzmożona czujność i radość ze spotkania. Tak narodził się projekt E.F.S

W świecie dźwięków, brzmień i rytmów artysta porusza się z finezją i poczuciem humoru. Przez krytyków bywa czasem porównywany do takich gwiazd jak: Jamiroquai, Prince, Bobby McFerrin. W jego twórczości dostrzega się też poetykę Niemena, Grechuty. Na płycie odnajdujemy bogactwo brzmień: folk, funky, jazz i etno z elementami inspiracji orientem. Nie brakuje też polskich pieśni ludowych w nowych, niezwykłych aranżacjach.

Krążek zawiera kompozycje i teksty Sambora oraz pozostałych muzyków: Roberta Cichego, Wojtka Króla, Ygora Przebindowskiego i Fryderyka Młynarskiego. Usłyszymy także słowa J.Słowackiego, J.Kondraka, standardy jazzowe w aranżacjach zespołu, oraz tradycyjne polskie melodie ludowe. Utwory prezentowane były na m.in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, EXPO w Japonii i na wielu koncertach w kraju i za granicą, m.in: w Hiszpanii, Finlandii i Chicago.

Ekle

SKU: LUNCD183